Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie. Kontynuując, wyrażasz zgodę na użycie plików cookie, zgodnie z naszą polityką prywatności
Zatwierdź

Strategiczny ruch na rynku dystrybucji IT w Rumunii: ELKO ogłasza przejęcie IT Smart Distribution

ELKO_IT-Smart-Distribution_Carmen-Stanciu_2
Dystrybutor produktów i rozwiązań IT oraz elektroniki użytkowej ELKO ogłosił, że podpisał umowę na przejęcie IT Smart Distribution, wzmacniając pozycję wśród 3 największych dystrybutorów IT w Rumunii po zakończeniu transakcji.
Zgodnie z umową, Grupa ELKO (Akciju Sabiedrība ELKO Group), poprzez swoją spółkę zależną ELKOTech Romania SRL nabyła 100% udziałów w spółce IT Smart Distribution SRL. Skonsolidowane obroty obu firm, które przekraczają 125 mln USD, będą plasować ELKO wśród 3 największych dystrybutorów IT na wysoce konkurencyjnym rynku rumuńskim. Zakończenie tego przejęcia nastąpi w najbliższych miesiącach. Transakcja została już zaakceptowana przez rumuński organ ochrony konkurencji.

„Wzmocnienie pozycji w regionie Europy Środkowo-Wschodniej to jeden z naszych strategicznych kierunków. Rynek rumuński wykazuje dobry potencjał wzrostu i od pewnego czasu jest w centrum naszej uwagi. W ciągu ostatnich trzech lat nasza spółka zależna na Rumunii przeszła reorganizację i opracowała nową strategię. Przejęcie IT Smart Distribution jest ważnym kamieniem milowym w tej długiej podróży. Konsolidacja jest kluczem do przezwyciężenia ścisłej konkurencji w branży i spełnienia naszych ambicji, aby stać się pierwszym wyborem dla klientów w Rumunii”, mówi Svens Dinsdorfs, CEO ELKO Group.
Wiodący na rynku dostawca rozwiązań informatycznych
IT Smart Distribution to dystrybutor o wartości dodanej z jednym z najbardziej doświadczonych zespołów w tej dziedzinie i świetnym portfolio marek klasy A uzupełniających portfolio produktów ELKO. Generuje to istotne korzyści strategiczne – połączona siła i wszechstronna oferta produktów najwyższej jakości zapewniają niezbędną zdolność i kompetencje do obsługi każdego sprzedawcy detalicznego, integratora systemów lub projektu IT w Rumunii.

„IT Smart Distribution to silna firma o dobrej reputacji na rynku. Jest wiele rzeczy, których możemy nauczyć się od siebie nawzajem. Dzielenie się wiedzą, kompetencje zespołu i rozszerzone portfolio zapewnią najlepsze w swojej klasie wrażenia dla wszystkich naszych klientów i partnerów. Serdecznie witam IT Smart w rodzinie ELKO i czekam na wspólne osiągnięcie nowych poziomów, szczególnie w branży rozwiązań IT”- dodaje Carmen Stanciu, dyrektor generalny wspólnego zespołu ELKO Romania i IT Smart Distribution.

„ELKO może polegać na dynamicznym, dobrze skomunikowanym zespole posiadającym długie doświadczenie w dystrybucji wartości dodanej. Ponieważ dzielimy wspólne wartości, a obie firmy stawiają na pierwszym miejscu długoterminowe relacje, nabycie to jest idealnym dopasowaniem i stworzy silny potencjalny wzrost dla klientów. Jesteśmy przekonani, że jest to najlepsza decyzja, aby stać się częścią Grupy ELKO i jestem pewien, że wszystkie zainteresowane strony skorzystają z tego partnerstwa”, Mona Curceanu, szefowa operacji w IT Smart Distribution.

Obie firmy rozpoczną integrację na poziomie organizacyjnym – połączone portfolia, wymiana know-how i jeden sposób myślenia zespołu. Pierwszym krokiem jest synchronizacja warunków współpracy i zapewnienie kompletnego portfolio dostępnego dla klientów. W procesie integracji dominuje dążenie do tego, aby proces ten był bezproblemowy zarówno dla dostawców, jak i klientów oraz aby ich cele biznesowe były realizowane z pełnym wykorzystaniem ich potencjału.

Informacje na temat ELKO

Grupa ELKO to jeden z największych w regionie dystrybutorów produktów i rozwiązań IT oraz elektroniki użytkowej, reprezentujący 400 producentów branży IT. Firma oferuje szeroką gamę produktów i usług dla ponad 10 000 sprzedawców detalicznych, lokalnych producentów komputerów, integratorów systemów i przedsiębiorstw w różnych sektorach w 11 krajach Europy.

Informacje na temat IT Smart Distribution

IT Smart Distribution powstało w 2012 roku i dziś jest jedną z czołowych firm IT w Rumunii. Firma koncentruje się na dystrybucji produktów IT i usługach o wartości dodanej dla lokalnych integratorów systemów, sprzedawców detalicznych i innych odsprzedawców produktów i rozwiązań biznesowych. IT Smart jest dumne ze swojego zespołu profesjonalistów; ich innowacyjność i pasja do technologii były kluczem do sukcesu.

www.itsmartdistribution.ro
  1. Nowości
  2. Strategiczny ruch na rynku dystrybucji IT w Rumunii: ELKO ogłasza przejęcie IT Smart Distribution