ELKO zdobyło cztery nagrody na CONTEXT ChannelWatch 2022

Context_ELKO_awards_best-distributor_Baltics
ELKO otrzymało nagrody dla: Najbardziej Innowacyjnego Dystrybutora, Najlepszego Partnera w obszarze rozwiązań chmurowych, Najlepszego Partnera Handlowego i Najlepszego Dystrybutora z wartością dodaną w krajach bałtyckich w badaniu CONTEXT ChannelWatch 2022.
CONTEXT ChannelWatch to jedno z największych na świecie badań internetowych dla resellerów IT. Dzięki uczestnictwu ponad 9 000 resellerów, badanie zapewnia krytyczny wgląd w intencje zakupowe i decyzje społeczności kanału dystrybucji, a także kluczowe problemy biznesowe i trendy w branży. W ramach badania resellerzy w każdym kraju nominują dystrybutorów, z którymi współpracują do nagród Dystrybutora Roku CONTEXT ChannelWatch.

Na dynamikę rynku w obszarze dystrybucji IT nadal wpływa pandemia, a także nowsze wydarzenia, takie jak wojna w Ukrainie i gwałtownie rosnąca inflacja. Według analizy rynku CONTEXT, czynniki te, a także rosnące obawy nabywców IT o środowisko oraz ogromny, warty 2 biliony euro fundusz odbudowy UE, będą miały w tym roku duży wpływ na kanał sprzedaży. I będą one wywierać silny wpływ na rynek technologii w 2023 roku.

Pomimo ograniczonego popytu ze względu na rosnące koszty życia, europejscy dystrybutorzy IT kontynuowali dobre wyniki w 2022 roku, ponieważ zmniejszają się wąskie gardła w dostawach i rośnie sprzedaż dla firm. W rzeczywistości upowszechnienie się hybrydowego trybu pracy stało się głównym motorem wzrostu, zachęcającym do większych inwestycji w modernizację biura i dostarczanie lepszej jakości sprzętu pracownikom pracującym zdalnie.

W związku ze stale zmieniającą się dynamiką rynku, resellerzy zostali poproszeni o ocenę swoich dystrybutorów w szerokim zakresie obszarów kluczowych usług. W rezultacie, możemy przedstawić zwycięzców w następujących kategoriach:
  • Dystrybutor Roku
  • Najlepszy Partner w obszarze cyberbezpieczeństwa (Best Cybersecurity Partner)
  • Najlepszy Dystrybutor w obszarze obsługi klienta (Best Customer Service Distributor)
  • Najlepszy Dystrybutor w obszarze logistyki (Best Logistics Distributor)
  • Najlepszy Partner w obszarze rozwiązań chmurowych (Best Cloud Partner)
  • Najbardziej Innowacyjny Dystrybutor (Most Innovative Distributor)
  • Najlepszy Dystrybutor z wartością dodaną (Best Value-Added Distributor)
  • Najlepszy Partner Handlowy (Best Retail Partner)
Laura Drebeinika, dyrektor sprzedaży ELKO w regionie krajów bałtyckich i w Polsce:
„Uznanie otrzymane w wielu dyscyplinach zachęca do kontynuowania obranej drogi. Nawiązując do nominacji, jesteśmy szczególnie dumni z nowego interfejsu i ulepszonej funkcjonalności naszej platformy sprzedażowej. Ale także z nowych metod dostawy, które wprowadziliśmy w tym roku, które znacząco pomagają skrócić czas dostawy do użytkowników końcowych. Weszliśmy również w nowe kategorie produktów, takie jak np. narzędzia ogrodowe i elektryczne, oferując naszym klientom nowe możliwości rozwoju. Jednakże sednem wszystkiego jest skupienie się na naszym długotrwałym i silnym partnerstwie z członkami łańcucha dostaw w regionie – sprzedawcami detalicznymi, sprzedawcami internetowymi, integratorami systemów, centrami danych... Wszelkimi innymi uczestnikami łańcucha. Bardzo się cieszymy, że nasi partnerzy na Łotwie, Litwie i w Estonii dostrzegli nasze starania i nagrodzili nas swoimi głosami.”

Howard Davies, CEO i współzałożyciel CONTEXT, powiedział:
„Cieszymy się, że ELKO zdobywa cztery nagrody w CONTEXT ChannelWatch, zwłaszcza nagrodę dla Najbardziej Innowacyjnego Dystrybutora. Nowoczesna branża dystrybucyjna polega na znajdowaniu i dostarczaniu innowacyjnej wartości, ponieważ technologia wciąż zmienia świat biznesu i konsumentów. Ciężka praca ELKO w tym obszarze jest niezbędna do przeprowadzenia cyfrowej transformacji, na którą jest tak wielkie zapotrzebowanie.”

W nadchodzących tygodniach CONTEXT będzie publikował ważne wnioski z badania ChannelWatch, podkreślając trendy rynkowe w kanale dystrybucji IT i zwiększając zrozumienie wagi relacji resellerów zarówno z dystrybutorami, jak i dostawcami.
O ELKO
ELKO Group jest jednym z największych w regionie dystrybutorów produktów elektroniki użytkowej i rozwiązań IT, reprezentującym 350 producentów IT. Firma dostarcza szeroką gamę produktów i usług ponad 10 000 sprzedawcom detalicznym, lokalnym producentom komputerów, integratorom systemów i przedsiębiorstwom z różnych sektorów w 12 krajach Europy i Azji Środkowej.
O CONTEXT
Badania rynkowe, analizy biznesowe i analizy możliwości CONTEXT umożliwiają klientom optymalizację operacji i zwiększenie przyszłych przychodów. Dzięki ponad 35-letniemu partnerstwu branżowemu i doświadczeniu w raportowaniu dużych zbiorów danych, CONTEXT dostarcza analizy na wszystkich etapach łańcucha wartości, zapewniając klientom praktyczne informacje oparte na konkretnych danych i dogłębne zrozumienie potrzeb klientów. Firma CONTEXT została uznana przez Great Place to Work® za jedno z najlepszych miejsc pracy w Wielkiej Brytanii zdobywając wyróżnienie UK’s Best Workplaces™. CONTEXT ma siedzibę w Londynie i zatrudnia ponad 375 pracowników na całym świecie.
  1. Nowości
  2. ELKO zdobyło cztery nagrody na CONTEXT ChannelWatch 2022