Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie. Kontynuując, wyrażasz zgodę na użycie plików cookie, zgodnie z naszą polityką prywatności
Zatwierdź
eCom
Zostań partnerem o nas nowości kontakty

Gandalf Distribution AB jest teraz spółką zależną, należącą w całości do ELKO Group

DSC_1130
Po 2-letnim okresie udanej działalności w krajach nordyckim ELKO Group pod koniec sierpnia podpisała umowę o nabycie pozostałych 15% udziałów szwedzkiej spółki dystrybucyjnej Gandalf Distribution AB, tym samym wieńcząc jej przejęcie.
W lipcu 2017 roku ELKO Group nabyła 85% udziałów spółki Gandalf Distribution AB, jednego z wiodących szwedzkich dystrybutorów komputerów i urządzeń peryferyjnych. Oznaczało to początek rozszerzenia obszaru działalności grupy na rynku nordyckim. W dniu 30 czerwca 2019 roku udział przychodów ELKO Group w tym regionie osiągnął 6%.
ELKO bardzo ceni sobie doświadczenie i stabilny model biznesowy spółki Gandalf działającej w regionie nordyckim – byliśmy pewni pomyślnego przebiegu przejęcia i synergii, jaką wniosłoby ono do działalności obu spółek już na samym początku. W ciągu ostatnich dwóch lat wspólnie dążyliśmy do poszerzenia oferty produktów firmy Gandalf (włączając marki takie jak Intel, Ubiquity, Razer, Kingston, MSI czy Microsoft), tym samym zapewniając naszym klientom dostęp do większego asortymentu. Do końca drugiego kwartału 2019 roku wskaźnik CARG przychodów ELKO Group w krajach nordyckich osiągnął 19%. Wzmocniliśmy także zespół ds. zarządzania produktem, co pozwoliło nam zapewnić wysoką jakość usług świadczonych zarówno naszym sprzedawcom, jak i klientom. Ten początkowy etap przygotował nas na rozwój działalności spółki Gandalf w 3-letniej perspektywie, nie tylko na terenie Szwecji, ale również w innych krajach nordyckich. Nabycie 15% udziałów i osiągnięcie pełnej integracji operacyjnej to po prostu logiczna konsekwencja podjęcia łatwej decyzji. Zespół przejętej spółki jest silnie zmotywowany i naprawdę profesjonalny – oczekujemy dalszych możliwości współpracy, doskonałych wyników i obustronnego wzrostu!
Svens Dinsdorfs Dyrektor generalny ELKO Group
Spółka Gandalf sprzedawała produkty pod własną marką, która była stopniowo wchłaniana wraz z odrębną kulturą organizacyjną i elementami funkcjonalnymi. Dalsza integracja będzie miała miejsce w przyszłości. David Nicander zachowa stanowisko dyrektora generalnego.
Początkowe wspólne przedsięwzięcie okazało się wielkim sukcesem. Kultura organizacyjna i podobne podejście nastawione na klienta zostało poddane próbie, której wyniki przekonały nas do tego, że pełna integracja przyniesie korzyści klientom, pracownikom oraz sprzedawcom. To po prostu kolejny logiczny krok na drodze do wzrostu. Dzisiaj wszyscy pracownicy firmy Gandalf są dumnymi członkami zespołu ELKO Group – razem dążymy do wspólnego sukcesu.
David Nicander Dyrektor generalny Gandalf Distribution AB
O spółce Gandalf Distribution AB
Spółkę Gandalf Distribution założono w Malmö w 1984 roku. Obecnie zatrudnia 45 pracowników. Gandalf jest dystrybutorem sprzętu informatycznego – laptopów, twardych dysków, monitorów, kart graficznych, urządzeń sieciowych, telefonów komórkowych i akcesoriów – które trafiają do sprzedawców z krajów nordyckich. Spółka jest jedną z najprężniej działających firm w regionie, a jej biura sprzedaży znajdują się w Sztokholmie, Gothenburgu i Lund. Gandalf zakończył ostatni rok finansowy z przychodem 840 milionów koron szwedzkich (90 milionów dolarów).

Więcej informacji: www.gandalf.se
  1. nowości
  2. Gandalf Distribution AB jest teraz spółką zależną, należącą w całości do ELKO Group