Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie. Kontynuując, wyrażasz zgodę na użycie plików cookie, zgodnie z naszą polityką prywatności
Zatwierdź
eCom
Zostań partnerem o nas nowości kontakty

Grupa ELKO przenosi magazyn do bardziej przestronnych pomieszczeń

kafido-41
Aby zaoferować klientom nowoczesne i wydajne operacje logistyczne i usługowe, od czerwca magazyn ELKO Group w Rydze będzie zlokalizowany w parku biznesowym „Lidostas Parks” obok lotniska.
ELKO podpisało umowę z deweloperem parku biznesowego SIA Piche na wynajem ponad 7 000 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej. Nowy i innowacyjny park biznesowy o łącznej powierzchni 23 000 m2 zostanie otwarty tej wiosny, obok lotniska. Dzierżawa magazynu na rzecz ELKO Group to ostatni krok w dzierżawie przestrzeni „Lidostas Parks”.
Do tej pory pomieszczenia magazynowe ELKO na Łotwie były oddzielone, ale od czerwca będą dostępne w jednym dogodnym miejscu. Nowe pomieszczenia będą energooszczędne, nowoczesne i będą w stanie zapewnić warunki pracy na najwyższym poziomie. Przeniesienie się do nowoczesnego magazynu o wysokiej jakości jest kolejnym logicznym krokiem do poprawy naszej obsługi klienta i sprostania rosnącym wymaganiom ilościowym w nadchodzących latach.
Mārtiņš Pavlovskis Dyrektor ds. Produktu i sprzedaży w krajach bałtyckich
„Biorąc pod uwagę szybki wzrost i rozwój działalności w regionie Morza Bałtyckiego, obecnie współpracujemy z kilkoma magazynami w różnych lokalizacjach. To sprawia, że procesy wewnętrzne są bardziej złożone, droższe i wolniejsze. Przejście do nowoczesnego magazynu o wysokiej jakości jest kolejnym logicznym krokiem do poprawy naszej obsługi klienta i sprostania rosnącym wymaganiom ilościowym biznesu w nadchodzących latach ”, mówi dyrektor ds. Produktów i sprzedaży w krajach bałtyckich, Mārtiņš Pavlovskis.
„Cieszymy się, że najbardziej udane i największe firmy na Łotwie wybierają Airport Park. Oczywiste jest, że otaczająca infrastruktura jest bardzo korzystna dla firm zajmujących się sprzedażą hurtową towarów. Należy również wspomnieć, że pomieszczenia magazynowe w parku zostały wydzierżawione w bardzo szybkim czasie co z kolei jest dowodem na brak tak nowoczesnych powierzchni magazynowych o wysokiej jakości na Łowie”- mówi Pēteris Senkāns, prezes zarządu SIA Piche.
kafido-48

O Grupie ELKO

Grupa ELKO jest jednym z największych w regionie dystrybutorów produktów i rozwiązań IT i elektroniki użytkowej reprezentujących 400 producentów IT. Firma oferuje szeroką gamę produktów i usług dla ponad 10 000 detalistów, lokalnych producentów komputerów, integratorów systemów i przedsiębiorstw z różnych sektorów w ponad 30 krajach w Europie i Azji Środkowej. Obroty Grupy w 2018 r. Wyniosły 1 768 mln USD (1 497 mln EUR).

O SIA Piche

Firma SIA Piche została zarejestrowana w 2005 roku, a jej obroty w 2017 roku wyniosły 8 milionów euro. W najbliższej przyszłości firma planuje budowę kilku kolejnych parków biznesowych w pobliżu lotniska o łącznej powierzchni 50 000 m2.
  1. nowości
  2. Grupa ELKO przenosi magazyn do bardziej przestronnych pomieszczeń