Grupa ELKO wstrzymuje sprzedaż na rynku rosyjskim

Grupa ELKO, dystrybutor produktów IT i elektroniki użytkowej, nie realizuje dostaw do Rosji i rozważa możliwości wyjścia z rynku rosyjskiego.
Od początku wojny na Ukrainie Grupa ELKO (Akciju Sabiedriba ELKO Grupa) wstrzymała dostawy produktów na rynek rosyjski. Grupa ELKO szanuje i będzie przestrzegać wszystkich sankcji: partnerskich, produktowych i transakcyjnych. W wyniku tych sankcji zawieszono łańcuch dostaw i przepływ towarów do Rosji.

Obecnie, z pomocą ekspertów finansowych i prawnych, opracowywane są opcje dotyczące wycofania się z aktywów Grupy ELKO zarejestrowanych w Rosji, aby wszelkie podejmowane działania były zgodne z prawem i spełniały wszystkie zobowiązania wobec obligatariuszy, partnerów finansowych i innych. Proces ten jest prawnie skomplikowany, a możliwość szczegółowego komentowania przez Grupę ELKO tych działań jest ograniczona ze względu na przepisy prawa i regulacje dotyczące rynku akcji.

O Grupie ELKO

Grupa ELKO jest jednym z największych w regionie dystrybutorów produktów i rozwiązań informatycznych i elektroniki użytkowej, reprezentującym 400 producentów IT. Firma dostarcza szeroką gamę produktów i usług ponad 10 000 sprzedawcom detalicznym, lokalnym producentom komputerów, integratorom systemów i przedsiębiorstwom z różnych sektorów w 11 krajach Europy.
  1. Nowości
  2. Grupa ELKO wstrzymuje sprzedaż na rynku rosyjskim