Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie. Kontynuując, wyrażasz zgodę na użycie plików cookie, zgodnie z naszą polityką prywatności
Zatwierdź
eCom
Zostań partnerem o nas nowości kontakty

Konferencja ELKO MeetUP 2019: skuteczna działalność gospodarcza wymaga zróżnicowanej technologii i niezawodnych relacji partnerskich

ELKO_MeetUp2019_3
24 maja odbyła się konferencja technologiczna ELKO MeetUP 2019, na której pojawiło się ponad 250 współpracujących partnerów, klientów i przedstawicieli branży informatycznej z regionu bałtyckiego i z Polski.
Motto tegorocznej konferencji, Przede wszystkim współpraca, odzwierciedla konieczność wzmocnienia współpracy i relacji interpersonalnych; siłą napędową podejmowanych wysiłków jest technologia, a niezawodne relacje partnerskie to podstawa skutecznego rozwoju i doskonałych wyników biznesowych.
W przemówieniu inauguracyjnym kierownik działu sprzedaży i produktu firmy ELKO Baltic, Mārtiņš Pavlovskis, podkreślił: „Działamy w bardzo dynamicznym środowisku biznesowym, gdzie szczególnie istotną rolę odgrywa współpraca między ELKO a spółkami partnerskimi w zakresie dostarczania najnowszych rozwiązań technologicznych z poziomu produkcji do klienta końcowego, jak najmniejszym kosztem i w jak najkrótszym czasie. Innowacje to zasadniczy element tworzenia skutecznego środowiska biznesowego, ale wszystko opiera się na działaniu ludzi i ich wzajemnych relacjach. Przedsiębiorczość polega na zaufaniu, wsparciu i tworzeniu obustronnie korzystnej narracji biznesowej. Nasze doroczne spotkanie ELKO MeetUP stwarza możliwość nawiązania kontaktów biznesowych, wykorzystania nadarzających się okazji i podzielenia się historiami sukcesu”.
ELKO_MeetUp2019_1
Rolę relacji interpersonalnych w coraz bardziej zrobotyzowanej epoce naświetliła również kierowniczka administracji i działu zasobów ludzkich firmy ELKO, Ieva Orinska: „Zarówno ludzie, jak i roboty posiadają swoje plusy i minusy, ale jestem przekonana, że są w stanie współistnieć i współpracować”.
Centrum H2O6 Expo umożliwiło uczestnikom konferencji zapoznanie się z ofertą najnowszych produktów pochodzących od ponad 40 wiodących producentów z branży informatycznej, jak również zadanie pytań przedstawicielom firm. Zebranie się w jednym miejscu wszystkich reprezentantów łańcucha sprzedaży umożliwia stworzenie jednej wizji oraz pełnego zrozumienia natury produktów oraz ogólnych zagadnień rynkowych. Uczestniczy usłyszeli najnowsze wiadomości pochodzące od czołowych producentów: firm Dell, LG, ASUS, MSI, Intel, Seagate, Acer, Renewd, ViewSonic i zapoznali się z nowym asortymentem produktów.
W ramach konferencji ELKO MeetUP 2019 uczestniczy mieli możliwość wysłuchania inspirujących przemówień specjalistów firmy ELKO i przedstawicieli powiązanych branż. Andrejs Gavrilovs (kierownik działu handlowego firmy ELKO Baltic) przedstawił 10 praktycznych wskazówek dotyczących efektywnego planowania czasu. Irina Lando (Centrum Szkoleniowe Lando) poradziła słuchaczom, jak prowadzić negocjacje. Oskars Klucis (menedżer działu marketing cyfrowego firmy ELKO) podzielił się informacjami z zakresu marketing cyfrowego, dotyczącymi skutecznej aktywności biznesowej w Internecie. Salvis Praude (menedżer działu dystrybucji produktu i sprzedaży detalicznej firmy Microsoft) przypomniał o konieczności kontroli stanu urządzeń i oprogramowania, by nie stać się ofiarą przecieków i spełnić wymogi europejskiego ogólnego rozporządzenia o ochronie danych.
Mārtiņš Bērziņš (dyrektor działu e-biznesu w Citadele Bank) w swoim przemówieniu zauważył: „Obecnie 96% wszystkich płatności w Citadele Bank dokonywanych jest za pośrednictwem kanałów cyfrowych, a liczba płatności realizowanych za pomocą aplikacji mobilnych również szybko się zwiększa. Przewidujemy, że częstotliwość korzystania z tych aplikacji podwoi się w ciągu roku. Przyszłość sektora płatności opiera się na technologii zdalnej identyfikacji i usługach spersonalizowanych. Obecnie ponad 50% płatności w Citadele to płatności natychmiastowe lub błyskawiczne. Ludzie używają kart zbliżeniowych, które do roku 2021 stanowić będą ponad 50% wszystkich europejskich kart. Nawyki się zmieniają, więc dealerzy muszą skupić się na zmianie doświadczenia klientów podczas zakupów i dokonywaniu płatności: odejść od fizycznych raportów kasowych, rozważyć możliwość przechowywania kwitów w chmurze czy ułatwić dokonywanie płatności za pośrednictwem urządzeń ubieralnych”.
ELKO_MeetUp2019_6
W ciągu dnia osoby zebrane na konferencji uczestniczyły w interesujących pokazach, aktywnościach odbywających się w przestrzeni wirtualnej, grach logicznych i innych ekscytujących rozrywkach.
Wydarzenie zorganizowano dzięki wsparciu firm Acer, ASRock, AOC, ASUS, Clean Air Optima, Dahua, Dell EMC, EATON, Getac, LG, Microsoft, MSI, Renewd, Seagate, Philips, Thermaltake, Tom, TP-Link, ViewSonic, Xilence, Blackview, Chieftec, Fellowers, Fujifilm, IMOU, PocketBook, Transcend.
  1. nowości
  2. Konferencja ELKO MeetUP 2019: skuteczna działalność gospodarcza wymaga zróżnicowanej technologii i niezawodnych relacji partnerskich