Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookie. Kontynuując, wyrażasz zgodę na użycie plików cookie, zgodnie z naszą polityką prywatności
Zatwierdź
eCom
Zostań partnerem o nas nowości kontakty

Z powodu kradzieży na dużą skalę produktów IT ELKO zachęca wszystkich, aby nie kupowali ani nie odsprzedawali skradzionych towarów

ELKO-warehouse-Riga
W poprzedni weekend skradziono dużą liczbę produktów IT z magazynu ELKO Group mieszczącego się w Rydze na Łotwie. ELKO Group jest jednym z największych dystrybutorów produktów i usług IT w Europie i Azji Środkowej. Towary, które zostały skradzione były w pełni ubezpieczone, w związku z czym kradzież nie będzie miała wpływu na kontynuację działalności firmy. Biorąc jednak pod uwagę skalę kradzieży, ELKO zaoferowało nagrodę w wysokości do 200 000 EUR za wszelkie informacje, które mogą pomóc w znalezieniu sprawców.
Przestępstwo zostało popełnione przez grupę sprawców w miniony weekend w magazynie grupy ELKO w parku biznesowym „Lidostas Parks” w Rydze na Łotwie. Sprawcy uzyskali nielegalny dostęp przez sąsiedni magazyn.
„Oczekujemy, że rynek krajów bałtyckich i Europy Wschodniej zostanie zalany dużą ilością skradzionych towarów: telefonów komórkowych, laptopów, procesorów oraz kart wideo i pamięci. Zachęcamy wszystkich partnerów z branży do skontaktowania się z nami, jeśli istnieją jakiekolwiek podejrzenia dotyczące pochodzenia towarów”, Svens Dinsdorfs, dyrektor Grupy ELKO wyjaśnia: „W razie potrzeby możemy podać numery seryjne skradzionych towarów. Należy pamiętać, że odsprzedaż skradzionych towarów jest nielegalna, a towary takiego pochodzenia mogą zostać odebrane ich sprzedawcom lub kupującym.”
Aby znaleźć sprawców, policja stanowa Republiki Łotewskiej, a także firma i śledczy zatrudnieni przez ubezpieczycieli dokładają wszelkich starań. Ponieważ towary były w pełni ubezpieczone, ich kradzież nie wpłynie na firmę w zauważalny sposób. Biorąc jednak pod uwagę skalę kradzieży, ELKO postanowiło przyznać nagrodę w wysokości do 200 000 EUR każdemu, kto dostarczy informacji, które pomogą znaleźć sprawców, wykonawców i sojuszników. Nagroda jest ważna zarówno na Łotwie, jak i w innych krajach.
Prośba o informacje

ELKO prosi o przekazywanie wszelkich informacji na temat tożsamości stron, które zleciły, popełniły i pomogły w popełnieniu tego przestępstwa, a także trasy transportu skradzionych towarów oraz wszelkich ofert od nieautoryzowanych dystrybutorów.

Osoby posiadające jakiekolwiek informacje są proszone o kontakt z nami poprzez e-mail reward@elkogroup.com. Anonimowość gwarantowana.

Przepisy można znaleźć poniżej.
  1. nowości
  2. Z powodu kradzieży na dużą skalę produktów IT ELKO zachęca wszystkich, aby nie kupowali ani nie odsprzedawali skradzionych towarów